Тренінгова сесія з оцифрування музеїв для зміцнення Реєстру Музейного фонду України

UA

Тренінгова сесія з оцифрування музеїв для зміцнення Реєстру Музейного фонду України

About event

Scroll up

ЮНЕСКО щиро запрошує музейних фахівців з усієї України, які відповідають за інвентаризацію та оцифрування, та які залучені до інтеграції з Реєстром Музейного фонду України, подати заявку на спеціалізований тренінг з розвитку потенціалу. Цей тренінг розроблений для підтримки та розширення можливостей українських музеїв у швидкозмінному культурному та технологічному ландшафті.

Тренінг передбачає:

● Сесії від експертів: 2 дні навчання та практичних майстерок, які проводитимуть провідні міжнародні та національні експерти з управління колекціями, оцифрування, систем баз даних колекцій та 3D-документації в культурному секторі.

● Можливості для мережування: контакти з колегами з музеїв з усієї Україні, обмін досвідом та закладання основ для розвитку професійних мереж.

● Практичне навчання: заняття, адаптовані до поточних потреб українських музеїв, з акцентом на цифрову трансформацію та управління базами даних.

● Доступ до ресурсів: можливість отримання інструментів та довідкових матеріалів для підтримки розвитку вашого музею в ключових сферах, включаючи оцифрування, управління колекціями та інфраструктуру даних.

Цілі навчання:

Ця програма спрямована на те, щоб надати українським музейним фахівцям знання, навички та інструменти, необхідні для ефективного оцифрування колекцій, особливо в контексті війни. Навчання охоплюватиме:

● Підхід до розробки стратегії цифрової трансформації музею

● Програмне та апаратне забезпечення, хмарна інфраструктура для управління колекціями

● Реєстр Музейного фонду України

● Методи оцифрування та процеси

● Міжнародні стандарти

● 3D-документація музейних колекцій

● Практичний семінар: Оцифрування та введення даних

Цільова аудиторія

Музейні фахівці з державних та приватних музеїв України, відповідальні за інвентаризацію, оцифрування, особливо ті, хто залучений до інтеграції з Реєстром Музейного фонду України.

Для участі в цій програмі буде відібрано загалом 100 кваліфікованих музейних фахівців.

Як подати зголошення

Зацікавленим кандидатам до участі пропонується подати зголошення, заповнивши онлайн-форму не пізніше 22 липня 2025 року.

Обрані кандидати отримають підтвердження участі до 12 серпня 2025 року.

Критерії відбору

● Пріоритет надаватиметься музейним фахівцям, які займаються оцифруванням музеїв в Україні.

● Пріоритет надаватиметься фахівцям, пов'язаним з державними, громадськими музеями та сховищами творів мистецтв.

● Відбір учасників передбачатиме забезпечення регіонального різноманіття. Перевагу матимуть фахівці з регіонів, де колекції перебувають під більшим ризиком пошкодження, знищення або розграбування.

● Володіння англійською мовою є перевагою, що сприятиме налагодженню міжнародних зв’язків та доступу до ширших ресурсів, але не є обов'язковою умовою.

Зауважте! Кожен музей може делегувати до двох представників для участі в цьому тренінгу. Кожен учасник повинен бути доступний офлайн протягом 2 днів навчання (також заклавши в свій графік додатковий час для доїзду).

Додаткова інформація

Після проведення навчальних сесій будуть створені мобільні групи. До їх складу увійдуть фахівці, які брали участь у навчальних сесіях та, як експерти, зможуть бути доступні для надання підтримки на місцях у процесах оцифрування та документування для визначених музеїв, співпрацюючи з технічними спеціалістами.

Більше інформації буде надано під час навчання.

Покриття витрат

ЮНЕСКО покриває всі витрати, пов'язані з участю у тренінгу (проїзд, проживання, сніданок та харчування під час тренінгу). Кожен учасник отримає сертифікат про участь після завершення навчання.

У разі виникнення додаткових питань, запрошуємо писати на: lch.lvivculturehub@gmail.com

 

Цей захід організовано у співпраці з Міністерством культури та стратегічних комунікацій, Українською лабораторією моніторингу спадщини (HeMo) та за підтримки уряду Фландрії.

Фото: UNESCO/Bohdan Yemets.

Register